AddThis Social Bookmark Button

Kto musi składać rozliczenia w Australii

Każdy kto zarobił w roku podatkowym $6,000 lub więcej, lub miał odciągnięty podatek od jakiejkolwiek zapłaty lub mial zarejestrowany ABN, powinien złożyć w tym roku rozliczenie podatkowe. Więcej informacji oraz test czy w Twoim wypadku rozliczenie jest wymagane, możesz znaleźć tutaj. Jeśli nie jesteś zarejestrowany u żadnego Agenta Podatkowego (Tax Agent), powinieneś złożyć rozliczenie lub zarejestrować się u Agenta do 31 Października. Jeśli zarejestrujecie się z agentem, termin Waszego rozliczenia będzie odroczony, nawet do 15 Maja następnego roku kalendarzowego. Aby zarejestrować się z nami, proszę zadzwonić do nas i podać Imię, Nazwisko, Tax File Number oraz datę urodzenia.

Rejestracje podatkowe

Każdy kto chce pracować w Australii, musi mieć Tax File Number. O numer ten można aplikować w ATO. Można rozpocząć pracę bez tego numeru, jeśli aplikowaliście o ten numer i czekacie na jego wydanie. Do pracy na kontrakty potrzebny jest numer ABN. Ten numer pozwala nam wystawiać faktury za pracę i pracodawca nie odprowadza za nas podatku ani składek emerytalnych, nie podlegamy także ubezpieczeniu pracowniczemu. Business Tax & Money House pomaga w rejestracji TFN oraz ABN.

Rozpoczęcie pracy

Gdy rozpoczynamy pracę, musimy wypełnić TFN Declaration oraz podać pracodawcy dane funduszu emerytalnego. Najlepiej mieć kontrolę nad funduszem i podać własny fundusz wszystkim pracodawcom, inaczej pracodawcy założą Wam osobne fundusze. To wiąże się z mnożeniem opłat za prowadzenie kont i problemy z konsolidacją/wyciągnięciem pieniędzy z funduszu (DASP).

Rozpoczęcie biznesu

Każdy ma prawo prowadzić biznes w Australii. Struktura biznesu jest także kwestią Waszego wyboru. Aby efektywnie rozpocząć biznes, należy go zarejestrować, pomyśleć o rejestracji nazwy oraz sprawdzić jakie ubezpieczenia będą wymagane lub przydatne w Waszym nowym biznesie. W tym celu prosimy o kontakt. Więcej informacji o biznesie znajdziecie tutaj.

Rozliczenia podatkowe - informacje o rocznych rozliczeniach.

 
Time in Sydney
Contact us

+ 61 2 9386 0500
Napisz do nas
Inne kontakty

Level 21 Suite 2
78 Spring Street
Bondi Junction NSW 2022

Wejscie takze od
171 Oxford Street

mapa

Godziny otwarcia:
Mon-Fri 10am to 6pm
Sat 10am to 3pm